PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA NR 2 W SOSNOWCU
UL. BIAŁOSTOCKA 17
41-219 SOSNOWIEC
TEL. (32) 263 30 34
Sekretariat: ANNA PAWELEC, AGNIESZKA MEDAJ
Godziny otwarcia poradni: 8:00 - 19:00
Sekretariat czynny w godzinach 8:00 - 18:00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
ADRES SKRZYNKI ePUAP: PPP2SOSNOWIEC [PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA NR 2 W SOSNOWCU]
Wizyty są bezpłatne, można umawiać się telefonicznie.
Przydatne informacje:
Ustalenie terminu wizyty:
Termin wizyt w Poradni mogą ustalić rodzice, opiekunowie prawni lub pełnoletni uczniowie, osobiście w sekretariacie bądź telefonicznie pod nr tel. 32 263 30 34. Nie wymagamy skierowania od lekarza ani ze szkoły, natomiast jeżeli lekarz wystawił skierowanie, to prosimy o zabranie z uwagi na rozpoznanie lekarskie.
Dyrektor przyjmuje w sprawie skarg i wniosków w każdy wtorek w godzinach: od 10.00 do 11.00.
Pierwsza wizyta:
Pierwsze spotkanie może być połączona z diagnozą. Podczas wizyty specjalista wraz z rodzicem/opiekunem będzie rozmawiał o zgłaszanym problemie, przeprowadzi wywiad niezbędny do określenia potrzeb dziecka i ewentualnego dostosowania form pomocy. Z uwagi na wywiad bardzo ważne jest, aby na pierwszą wizytę z dzieckiem przyszedł rodzic lub opiekun, który będzie możliwie najbardziej zaznajomiony z dotychczasowym rozwojem, stanem zdrowia i zgłaszanym problemem dziecka.
Czas trwania wizyty:
Badanie psychologiczne, pedagogiczne oraz logopedyczne przeprowadzane jest w oparciu o wywiad z rodzicem/opiekunem za pomocą standaryzowanych testów psychologicznych, pedagogicznych, logopedycznych dobranych stosownie do wieku dziecka i trwa około 2 godzin. Jeżeli dziecko miało wystawianą opinię lub informację w innej niż nasza placówce, to również prosimy o udostępnienie dokumentu.
Przygotowanie do wizyty:
Dla prawidłowych wyników badań ważne jest, aby w dniu badania dziecko było zdrowe, tj. bez gorączki, kataru, po zakończonym procesie leczenia. Jeżeli dziecko na stałe przyjmuje leki, prosimy poinformować o tym badającego, ponieważ niektóre leki mogą powodować np. senność lub gorszą koncentrację. Jeżeli w dniu badania dziecko jest chore, prosimy o poinformowanie o tym Poradni i przełożenie terminu badania.
Prosimy o przyniesienie: numeru PESEL dziecka ( konieczny do wypełnienia oświadczenia osób korzystających z usług poradni) oraz ważnej dokumentacji medycznej dziecka, tj. książeczki zdrowia dziecka, wypisów ze szpitala, informacji o dotychczasowym leczeniu, co pomoże specjalistom w procesie diagnostycznym.
Wskazane jest doniesienie dotychczasowej dokumentacji psychologicznej - jeżeli dziecko miało wcześniej wykonywane badania np. w poradni niepublicznej lub w prywatnym gabinecie psychologicznym prosimy o udostępnienie wyników liczbowych testów lub o ksero arkusza odpowiedzi; opinii na temat funkcjonowania dziecka w przedszkolu lub szkole (jeżeli została wystawiona); zeszytów, kartkówek, prac dziecka, dzienniczków ucznia.