Cykl spotkań w kinie Helios - "Kino na temat"

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Sosnowcu zaprasza do sosnowieckiego kina Helios na cykl spotkań filmowych dla dzieci i młodzieży ze starszych klas szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.

"Kino na temat" to projekt edukacyjny wspierany również w tym roku przez pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Sosnowcu. Podczas spotkań odbywa się rozmowa ze specjalistą nawiązująca do zagadnień poruszanych w filmie. 

17 lutego 2023 r. odbyło się pierwsze z planowanych wydarzeń, które prowadziła mgr Joanna Piaśnik.

Polecamy!

 

Logopedyczne seminarium akademickie 16 września 2022

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w ciekawym, logopedycznym wydarzeniu. Powiększony program dostępny także w linku: Zaproszenie

Lato z Biblioteką

23.06.22 r. i 30.06.22 r. specjaliści Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Sosnowcu wsparli szkoleniem o emocjach sosnowieckich bibliotekarzy. Mgr Joanna Piaśnik, mgr Magda Sobczyk i mgr Michał Majdanik podczas dwóch spotkań z sosnowieckiej MEDIATECE mówili jak pracować z dzieckiem w obszarze emocji i jak radzić sobie z dzieckiem trudnym podczas zajęć. Program, który już rusza w wakacje w bibliotekach, to MOC eMOCji, czyli lato z biblioteką - cykl bezpłatnych spotkań literacko-plastyczno-edukacyjnych dla dzieci w wieku 6 - 15 lat. Zajęcia odbywać się będą we wszystkich filiach na terenie miasta oraz w głównej siedzibie Biblioteki – Zagłębiowskiej Mediatece trzy razy w tygodniu (w poniedziałki, środy i piątki). W każdym z ośmiu tygodni wakacji uczestnicy akcji, wraz z prowadzącymi zajęcia bibliotekarzami i animatorami, będą zaznajamiać się z różnorodnymi emocjami i uczuciami – uznawanymi za pozytywne i negatywne. Polecamy! 

Podstawy języka ukraińskiego dla nauczycieli w Polsce

Szanowni Państwo,

zachęcamy do udziału w bezpłatnym kursie pt. “Podstawy języka ukraińskiego dla nauczycieli w Polsce”, organizowanym przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenie Wspólnota Polska.

Kurs rozpocznie się 11 marca o godz. 19:00 i trwać będzie przez 5 kolejnych piątków, do 8 kwietnia.

Zajęcia poprowadzi Olga Suchcicka – urodzona w Berdiańsku (Ukraina), lektorka języka polskiego jako obcego, biegle władająca językiem ukraińskim, działaczka polonijna.

Szczegóły na stronie: https://odnswp.pl/2022/02/26/podstawy-jezyka-ukrainskiego-dla-nauczycieli-w-polsce/

Dobre inicjatywy

Informujemy Państwa o dwóch inicjatywach dotyczących sposobów podejmowania tematów migracji, uchodźstwa, wojny a także równości i dyskryminacji w komunikacji z dziećmi oraz uczenia się języka ukraińskiego i/lub polskiego.

Organizator: Bilingualism Matter @Poznań (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) Warsztaty online „Szkoła w oczach uczniów z doświadczeniem migracji. Co zrobić, by była bardziej przyjazna?” 16 marca 2022 w godz. 18:00-19:30 na platformie Zoom Prowadząca: dr Anna Basińska Rejestracja poprzez link: https://tinyurl.com/5xbup8pf Więcej informacji o wydarzeniu: http://wa.amu.edu.pl/wa/node/12644

Organizator: Koło naukowe Młodych Logopedów (Uniwersytet Śląski) Webinarium InterACT –  Każdy z nas jest inny i każdy taki sam – każdy z nas jest wyjątkowy! Budujmy świat bezpieczny i przyjazny dla wszystkich dzieci! 17 marca 2022 w godz. 19.30-20.30 Prowadzą: członkowie Koła Naukowego wraz opiekunką naukową – dr hab. Katarzyną Węsierską, prof. UŚ Informacje o programie i link do rejestracji: https://www.logolab.edu.pl/nauczyciele/interact/ 

Zajęcia dla dzieci i ich opiekunów z Ukrainy

Teatr Zagłębia w partnerstwie z Zagłębiowską Mediateką stwarza przestrzeń integracji rodzin pochodzących z Ukrainy.

Wszystkie osoby poszukujące w tym trudnym czasie choć odrobiny wytchnienia, zapraszamy na zajęcia dla dzieci i ich opiekunów. Zajęcia poprowadzi Agnieszka Matejuk z firmy animacyjnej „Ale firma”.  Zajęcia odbywają się w każdy piątek w godz. 10:00-12:00 i są darmowe. Do dyspozycji dzieci będą: klocki, układanki, puzzle, różnego typu gry, akcesoria sportowe, kolorowanki. Dorośli będą mogli w tym czasie uczestniczyć w zajęciach wraz z dziećmi albo odpocząć w Niekawiarni (znajdującej się na parterze Mediateki), która przygotuje dla gości darmową kawę i herbatę.

Akcja startuje w piątek 11 marca i będzie trwała aż do odwołania. Zainteresowane osoby nie muszą się wcześniej zapisywać.

Zajęcia zostały pomyślane w taki sposób, żeby bariera językowa pomiędzy osobami z Polski i Ukrainy stanowiła jak najmniejszy problem. Prosimy o szerokie rozpowszechnianie informacji.

Termin: każdy piątek w godz. 10:00-12:00 (start akcji 11 marca 2022)

Miejsce: Zagłębiowska Mediateka, ul. Kościelna 11, Sosnowiec

Więcej informacji na stronie: https://tiny.pl/9426j

 

Trening koncentracji uwagi i pamięci - kolejna edycja zajęć

W dniu 9.03.2022 r. o godz. 15.00 spotykamy się w naszej Poradni z uczniami kl. II – III szkoły podstawowej zakwalifikowanymi do udziału w kolejnej edycji zajęć „Trening koncentracji uwagi i pamięci”.
Zapraszamy
mgr J. Michalska i mgr A. Świerczyńska