Szanowni Państwo,

w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, za zgodą organu prowadzącego oraz na podstawie § 18 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach informujemy,  że działanie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Sosnowcu zostaje zawieszone. Oznacza to, że nie odbywają się w tych dniach żadne spotkania terapeutyczne, diagnostyczne oraz wspierające.

Od dnia 25.03.2020r. do 10.04.2020r. budynek Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2
w Sosnowcu pozostaje zamknięty dla pacjentów/klientów, nie odbywają się w tych dniach żadne spotkania terapeutyczne, diagnostyczne oraz wspierające na terenie placówki, jednak telefony poradni oraz adresy mailowe są aktywne, specjaliści pozostają w kontakcie z pacjentami, gotowi do interwencji i pomocy w nagłych przypadkach.

W razie pytań proszę dzwonić pod nr telefonu 32 263 30 34, 692 43 57 67  od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-16.00 . Wszelkie zapytania można kierować również na adres e-mailowy poradni: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jeśli potrzebują Państwo skontaktować się z wybranym specjalistą prosimy o wpisanie
w temacie nazwiska (wykaz specjalistów znajduje się w zakładce: KADRA). 

Możliwe jest również ustalenie terminu konsultacji telefonicznej z konkretnym specjalistą. Kontakt telefoniczny ze specjalistą jest równoznaczny z udzieleniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. Administratorem Państwa Danych osobowych jest Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Sosnowcu.

Pragniemy poinformować, że złożone przez Państwa wnioski o wydanie opinii i orzeczeń dotyczących kształcenia i wychowania dzieci i młodzieży zostaną rozpatrzone zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i możliwościami uwarunkowanymi obecną sytuacją – stanem zagrożenia epidemicznego. W związku z przedłużeniem zamknięcia poradni, odbiór bądź złożenie przez Państwa dokumentów jest możliwe po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu sposobu i zasad przekazania.


Ponieważ sytuacja rozwija się dynamicznie, prosimy o monitorowanie naszej strony internetowej.
O wszelkich zmianach będziemy Państwa informować na bieżąco.

Nasze działanie jest podyktowane dbałością o zdrowie Państwa, zdrowie Państwa dzieci oraz zdrowie pracowników PPP nr 2.

Mamy nadzieję, że spotkamy się z Państwa zrozumieniem.

Barbara Maroszek

Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Sosnowcu

Szanowni Państwo,

w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa,  za zgodą organu prowadzącego oraz na podstawie § 18 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach informujemy,  że działanie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Sosnowcu zostaje zawieszone. Oznacza to, że nie odbywają się w tych dniach żadne spotkania terapeutyczne, diagnostyczne oraz wspierające.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Sosnowcu będzie do dnia 25.03.2020 r. zamknięta, by ograniczyć kontakt między osobami i zminimalizować przenoszenie wirusa poprzez kontakty między ludźmi. Prosimy zatem, by umawiać terminy wizyt oraz odbierać dokumenty po 25.03.2020r.

Informujemy, że pracownicy poradni pozostają w gotowości do pracy i w razie pilnej potrzeby uzyskania pomocy psychologiczno-pedagogicznej są do Państwa dyspozycji. Wszelkie zapytania można kierować na adres e-mailowy poradni: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (w temacie wiadomości należ wskazać specjalistę, do którego adresują Państwo wiadomość). W razie pytań proszę dzwonić pod nr telefonu 692 43 57 67  w godz. 8.00-15.30 od poniedziałku do piątku.

Ponieważ sytuacja rozwija się dynamicznie, prosimy o śledzenie naszej strony internetowej. O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

Nasze działanie jest podyktowane dbałością o zdrowie Państwa, zdrowie Państwa dzieci oraz zdrowie pracowników PPP nr 2.

Mamy nadzieję, że spotkamy się z Państwa zrozumieniem.

Barbara Maroszek

dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Sosnowcu

Szanowni Państwo,

informuję iż w związku z zaistniałą sytuacją - zamknięciem Poradni, posiedzenie Zespołu Orzekającego w dniach 17 marca i 24 marca zostaje odwołane. O terminie posiedzenia Zespołu Orzekającego rozpatrującego złożone wnioski zostaną Państwo powiadomieni osobiście przez Przewodniczącego Zespołu Orzekającego.

Jak co roku z okazji Europejskiego Dnia Logopedy przypadającego 6 marca, w naszej Poradni odbyły się Dni Bezpłatnych Diagnoz Logopedycznych. Badania przeprowadzono w minioną sobotę 7 marca i jak zawsze spotkały się bardzo dużym zainteresowaniem i potrzebami mieszkańców Sosnowca. Dzięki współpracy doświadczonych logopedek przebadano 38 dzieci w wieku od 1. do 14. roku życia. Składamy podziękowania dla Pań logopedek za współpracę!

 

W tegorocznym Dniu Bezpłatnych Diagnoz Logopedycznych brały udział Panie:

Lidia Zoch-Kowalska, Marta Lipińska, Dagmara Bednarek, Agnieszka Skupiała, Joana Żądecka, Jolanta Pela, Karolina Lula, Barbara Ostrowska, Kamila Kuros-Kowalska, Anna Kamińska

Szanowni Państwo,

w związku z zagrożeniem zakażeniem koronawirusem, mając na uwadze dobro Państwa dzieci, prosimy o rozważenie konieczności zgłaszania się na wizyty w naszej Poradni do 25 marca 2020 r.

Jednocześnie informujemy, że wszystkie zajęcia grupowe dla dzieci i dorosłych są odwołane. W nagłych przypadkach prosimy o kontakt telefoniczny.

W związku z dynamicznym rozwojem sytuacji prosimy o śledzenie naszej strony internetowej.

Serdecznie Państwa zapraszamy na Dzień Bezpłatnych Diagnoz Logopedycznych, które odbędą się dnia 07.03.2020 r. w PPP2 w godzinach od 9.00 do 12.00. Zapisy przyjmujemy pod numerem telefonu 032 263 30 34 lub osobiście w sekretariacie, liczba miejsc ograniczona. Jednocześnie informujemy, że z wizytą nie wiąże się założenie karty. Badanie ma charakter profilaktyczny a rodzice/opiekunowe uzyskają ustną diagnozę oraz wskazówki do pracy z dzieckiem w domu. Nie wydajemy pisemnych informacji ani opinii o wynikach badań wykonanych w tym dniu.

 

Procedury wydawania orzeczeń i opinii wwrd/wczesnego wspomagania rozwoju dziecka/ przez  zespoły orzekające działające w Poradni  Psychologiczno – Pedagogicznej nr 2 w Sosnowcu i procedura wydania opinii przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną nr 2 w Sosnowcu znajdują się w zakładce: Więcej o nas...

Zapraszamy do Nas dzieci i młodzież słabo słyszącą, słabo widzacą oraz dzieci z autyzmem!

autism
Źródło: flickr.com - Licencja: CC

Na mocy decyzji Delegatury Śląskiego Kuratorium Oświaty w Sosnowcu, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 orzeka w/s:

  • kształcenia specjalnego
  • indywidualnego nauczania

dla dzieci z niepełnosprawnością (wzrokową, słuchową), zaburzeniami ze spektrum autyzmu w tym zespołem aspergera, zamieszkujących w Sosnowcu.