Szanowni Państwo,

w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, za zgodą organu prowadzącego oraz na podstawie § 18 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach informujemy,  że działanie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Sosnowcu zostaje zawieszone. Oznacza to, że nie odbywają się w tych dniach żadne spotkania terapeutyczne, diagnostyczne oraz wspierające.

Od dnia 25.03.2020r. do 24.05.2020r. budynek Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2
w Sosnowcu pozostaje zamknięty dla pacjentów/klientów, nie odbywają się w tych dniach żadne spotkania terapeutyczne, diagnostyczne oraz wspierające na terenie placówki, jednak telefony poradni oraz adresy mailowe są aktywne, specjaliści pozostają w kontakcie z pacjentami, gotowi do interwencji i pomocy w nagłych przypadkach.

Obecna sytuacja w kraju i na świecie skutkuje dużym wzrostem lęku, jego przejawy są widoczne zarówno w codziennym życiu, jak i w indywidualnym życiu wewnętrznym. Jest to nieuchronny, dodatkowy skutek tego, z czym się obecnie wszyscy zmagamy. Dlatego jesteśmy do dyspozycji w zakresie wspierania dzieci, uczniów, nauczycieli i rodziców w tak trudnej, również z psychologicznego punktu widzenia sytuacji. Nasi pracownicy są w stałym kontakcie z zainteresowanymi klientami Poradni, którzy korzystają z możliwości rozmowy i konsultacji psychologicznej za pomocą m.in. nowoczesnych środków multimedialnych. Specjaliści (psycholodzy, pedagodzy i logopedzi), którzy do tej pory prowadzili regularne terapie i grupy wsparcia, wysyłają do swoich podopiecznych materiały do pracy w domu. 

W razie pytań proszę dzwonić pod nr telefonu 32 263 30 34, 692 43 57 67  od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-16.00 . Wszelkie zapytania można kierować również na adres e-mailowy poradni: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jeśli potrzebują Państwo skontaktować się z wybranym specjalistą prosimy o wpisanie
w temacie nazwiska (wykaz specjalistów znajduje się w zakładce: KADRA). 

Możliwe jest również ustalenie terminu konsultacji telefonicznej z konkretnym specjalistą. Kontakt telefoniczny ze specjalistą jest równoznaczny z udzieleniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. Administratorem Państwa Danych osobowych jest Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Sosnowcu.

Pragniemy poinformować, że złożone przez Państwa wnioski o wydanie opinii i orzeczeń dotyczących kształcenia i wychowania dzieci i młodzieży zostaną rozpatrzone zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i możliwościami uwarunkowanymi obecną sytuacją – stanem zagrożenia epidemicznego. W związku z przedłużeniem zamknięcia poradni, odbiór bądź złożenie przez Państwa dokumentów jest możliwe po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu sposobu i zasad przekazania.


Ponieważ sytuacja rozwija się dynamicznie, prosimy o monitorowanie naszej strony internetowej.
O wszelkich zmianach będziemy Państwa informować na bieżąco.

Nasze działanie jest podyktowane dbałością o zdrowie Państwa, zdrowie Państwa dzieci oraz zdrowie pracowników PPP nr 2.

Mamy nadzieję, że spotkamy się z Państwa zrozumieniem.

Barbara Maroszek

Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Sosnowcu

Zapraszamy do Nas dzieci i młodzież słabo słyszącą, słabo widzacą oraz dzieci z autyzmem!

autism
Źródło: flickr.com - Licencja: CC

Na mocy decyzji Delegatury Śląskiego Kuratorium Oświaty w Sosnowcu, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 orzeka w/s:

  • kształcenia specjalnego
  • indywidualnego nauczania

dla dzieci z niepełnosprawnością (wzrokową, słuchową), zaburzeniami ze spektrum autyzmu w tym zespołem aspergera, zamieszkujących w Sosnowcu.